ПОМОЧЬ ХРАМУ

ПОМОЧЬ ХРАМУ

 

В храме оказывается духовная и психологи­ческая помощь людям, страдающим от нарко­тической и алкоголь­ной зависимости, их родным и близким, психо­логическая помощь семьям и детям. 

Бесплатный приём психолога каждый вторник с 13:00 до 17:30 - запись в церковной лавке или по тел. 8(843) 238-53-62

Молебен для беременных

 

По благословению Митрополита Казанского и Татарстанского Феофана в последнюю субботу каждого месяца в 11 часов проводится молебен для беременных перед иконой Пресвятой Богородицы «В родах Помощница».

Икона была презентована «Обществу православных врачей РТ» за 3-е место на Международном Фестивале «За жизнь-2011» и передана в Храм свт. Варсонофия для служения молебнов.

 

 

 

Молебен для беременных

Последование молебна жене пред порождением.
Прочтену бывшу молебному канону к Пресвятей Богородице в немже по третией и шестой песни, в ектении, прошение:
Еще молимся о рабе Божией (имярек), о еже укрепленней быти ей в час предстоящаго ея порождения, рцем вси Господи спаси и помилуй.
Возглас: Яко милостив…
В конце молебна рцы молитву сию:
Пресвятая Дево, Мати Господа нашего Иисуса Христа, яже веси рождение и естество матере и чада, помилуй рабу твою имярек и помози в час сей да разрешится бремене своего благополучно. О Всемилостивая Владычице Богородице, яже не потребовала еси помощи в рождении Сына Божия, подаждь помощь сей рабе Твоей помощи требующей, наипаче же от Тебе. Даруй ей благомощие в час сей, и младенца иже имать родитися и внити в свет мира, сего сподоби в благопотребное время и умнаго света во святем крещении водою и духом. Тебе припадаем, Мати Бога Вышняго молящееся: Буди милостива мати сей, ейже прииде время быти мати, и умоли воплотившагося из Тебе, Христа Бога нашего, да укрепит ю силою своею свыше.
Яко держава Его благословенна и препрославленна, со Безначальным Его Отцем, и с Пресвятым и Животворящим Его Духом, и ныне, и присно, и во веки веков. Аминь.


Молитва иная ко Господу Иисусу Христу
Господи Иисусе Христе Боже наш, от Превечнаго Отца рожденный Сыне прежде век, и в последния дни, благоволением и содействием Святаго Духа, изволивый рожденну быти от Пресвятыя Девы яко младенцу, повиену и положену во ясли, сам Господи, в начале сотворивый человека и жену спрягий ему, заповедь дав им: Раститеся и множитеся и наполните землю, помилуй по велицей милости Твоей рабу Твою имярек готовящуюся родити по заповеди Твоей. Прости ей волныя и невольныя грехи, благодатию Твоею даруй ей силу благополучно разрешитися от бремене своего, сохрани сию и младенца во здравии и благомощии, огради я ангелы Твоими и сохрани от неприязненнаго действия лукавых духов, и от всякия вещи злыя.
Возглас: Яко благ и человеколюбец Бог еси и Тебе славу возсылаем Отцу, и Сыну, и Святому Духу, и ныне, и присно, и во веки веков. Аминь.



 ДПЦ  

Школа церковного пения

приглашает все желающих любого возраста. Занятия проводятся бесплатно. Тел. для записи: 238-53-62.

Объявление

Раз в месяц проводится собрание приходской общины трезвения, в пятницу вечером после богослужения с акафистом иконе "Неупиваемая Чаша".

Каждую субботу в 11:00 в Храме молебен для беременных перед иконой Пресвятой Богородицы "В родах Помощница"